چرا حشره کش برقی صاعقه

چرا به دستگاه حشره کش نیاز داریم؟

بهداشت محیط، جلوگیری از آلودگی و بیماری ، قانون ومقررات، مزایای زیست محیطی (در مقایسه با آفت کش های شیمیایی )، ایجاد مکانهای غذایی راحت و بهداشتی دلایلی است که چرا ما به حشره کش نیاز داریم .تصور کنید دارای بهترین برند تولید مواد غذایی و بالاترین میزان فروش هستید ، اما وجود یک مگس در محصولات تولیدی و یا فضای تولید میتواند به شدت ذهن را مشغول و یا شما را متضرر کند و یا حتی زمانی که در یکی از بهترین رستورانها با بهترین برند مشغول خوردن غذای مورد نظر خودهستید، چنانچه شاهد پرواز یک مگس در اطراف خود و یا دیگران باشید بدیهی است تمام محسنات دیگر این مکان را فراموش و ذهنتان درگیر این موجود ناخوشایند خواهد شد . طبق بررسی های انجام شده حشرات به ویژه مگس طیف گسترده ای از میکروارگانیسم های خطرناک ( باکتری ها و انگل ها ) را بخصوص در پاها و بزاق خود حمل میکنند . آنها پس از راه رفتن و فرود بر روی مدفوع و یا دفع ادرار ممکن است تا شش میلیون باکتری را با خود حمل کنند .حتی مقدار بسیار محدودی از هر یک از اینها برای ایجاد بیماری کافی است وباید جدی گرفته شود. از آنجا که این حشرات بسیار متحرک هستند میتوانند به سرعت با حمل میکروبهای خطرناک از زیستگاه های خود دور شده و به زنجیره غذایی انسان منتقل شوند.

در قوانین بین الملل ،غذایی که فروخته میشود باید کاملا در شرایط سالم و بهداشتی تولید شود . نیاز است که شرکت های تولید و بسته بندی و توزیع غذا مطالعات لازم درمورد آلودگی های احتمالی توسط حشرات را داشته باشند .

Hazard Analysis & Critical Control Points) HACCP )

   تجزیه و تحلیل خطرات و کنترل نقاط بحران

مجموعه ای از پروتکل های شناخته شده بین المللی است برای اطمینان از اینکه پروسه تولید تا توزیع غذا عاری از هرگونه آلودگی باشد . بنابراین لازم است بخشی در خصوص کنترل بهداشت و نظارت بر آن در محل تشکیل تا پیگیری امور را به عهده گرفته و گزارش های صادره را با عنوان بخشی از اسناد HACCP نگهداری کنند. در راستای تحقق بخشی از پروتکل HACCP برای جلوگیری از وجود هر گونه حشره در داخل سالن تولید و انبارها و محل سرو غذا بعد از نصب توری جهت پنجره ها و پرده هوا برای آن دسته از حشراتی که توانسته اند از این موانع عبور کنند لازم است از حشره کش ها استفاده شود که پیشنهاد ما که قطعا در راستای همین پروتکل میباشد ،استفاده از حشره کش برقی است .

مزایای زیست محیطی حشره کش های برقی

این دستگاه ها جایگزین مناسبی برای آفت کشها هستند زیرا مانع آلودگی شیمیایی می شوند.

حشره کش های برقی با استفاده از لامپ هایUV و با انتشار طول موجی از نورماوراء بنفش،مگس وحشرات را جذب می کنند

دامنه موثرترین طول موج برای جذب حشرات که برای انسان نیز خطرناک نباشد 365نانومتر است که ( البته این خود نیز دارای شرایط و مقرراتی است .از قبیل اینکه لامپ با مجوز واحد حفاظت در برابر اشعه سازمان انرژی اتمی ترخیص گردیده باشد و حداقل یک متر از انسان در موقع روشن بودن دور باشد ) بعد از جذب حشرات آن هارا در یک شبکه H.V با ولتاژ بالا ویا در یک صفحه چسبناک به دام انداخته و از بین میبرند

چه نکاتی باعث کارایی بهتر دستگاه حشره کش می شود؟

مکانی که حشره کش در آن نصب میشود ،سایز دستگاه با توجه به ابعاد محیط ،طراحی دستگاه وتعویض به موقع لامپ ها ویا ورق چسبی نکاتی است که باید مورد توجه باشد. که البته در کاتالوگ هر دستگاه بطور کامل شرح داده شده است.

اثربخشی لامپ ها در طول زمان کاهش می یابد بنابراین بهتر است نسبت به تعویض به موقع لامپ ها اقدام شود برای حفظ حداکثر کارایی توصیه میشود که هر6 ماه یکبار ویا حداقل هر 12 ماه یکبار لامپ ها تعویض شوند وبهتر آن است که لامپ ها را قبل از فصل زیاد شدن حشرات ( فصل بهار) تعویض کنید.

نصب حشره کش ها حداکثر در 2 متری زمین و نه بیشتر عملکرد بهتری دارد برخی از حشرات در موقعیت های پایین تر حرکت میکنند دستگاه حشره کش بایستی به دور از منابع نور مانند نور خورشید پنجره ها و یا هر روشنایی زیاد وهمچنین دور از منابع گرما یا بخار باشندهیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.